KONKURS MAM POMYSŁ – rok szkolny 2020/21

Patronat honorowy objął Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Podsumowanie konkursu „MAM POMYSŁ” – rok szkolny 2020/21

Konkurs „MAM POMYSŁ” na samodzielnie wykonaną prace praktyczną – działający model z zakresu techniki jest wspólnym przedsięwzięciem szkoły i Oddziału Rzeszowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, pod Patronatem Honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa. Adresatem konkursu są uczniowie szkół podstawowych Podkarpacia, a jego celem jest budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania techniką, rozwijanie predyspozycji technicznych, umiejętności samokształcenia, stwarzanie możliwości szlachetnego współzawodnictwa.

Ze względu na pandemię COVID19 finał konkursu nie mógł odbyć się w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych. Uczniowie oceniani byli przez Komisje Konkursową na podstawie przesłanych filmów w których to przestawiali swoją pracę. Do II etapu konkursu zakwalifikowano 5 prac. Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca Barbara Kopeć – prezes SEP Oddział Rzeszowski, członkowie: Zbigniew Zagrodnik – p.o. dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych i Dorota Malicka – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Energetycznych, biorąc pod uwagę kryteria oceny prac konkursowych zawarte w regulaminie konkursu podjęła decyzje o wynikach konkursu:

I miejsce: Karol Stodolak – Szkoła Podstawowa nr 24 w Rzeszowie. Tytuł pracy: kierownica do symulatora komputerowego.

II miejsce: Dominik Kawalec – Szkoła Podstawowa  im. gen. Władysława Sikorskiego w Hyżnym. Tytuł pracy: odblokowanie komputera za pomocą zegarka.

III miejsce: Mateusz Litwin – Szkoła Podstawowa w Zaczerniu. Tytuł pracy: zdalnie sterowany model robota saperskiego.

Wyróżnienia:

Michał Bednarek – Szkoła Podstawowa nr 28 w Rzeszowie. Tytuł pracy: zdalnie sterowana listwa zasilająca.

Karol Żarko – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tyczynie. Tytuł pracy: ultradźwiękowy wykrywacz obiektu.

Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami otrzymali okolicznościowe dyplomy i listy gratulacyjne oraz cenne nagrody ufundowane przez PGE Fundację na wniosek o darowiznę Stowarzyszenia Elektryków Polskich  Oddział Rzeszowski w łącznej kwocie 2500zł.