W dniu 1 czerwca 2023 o godz. 9:00 w Hotelu Prezydenckim rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja i Konkurs Młodych Inżynierów – edycja VII. W Konferencji brało udział ponad 100 osób.

W tym roku na otwarciu pojawili się goście tacy jak Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki, Prezes Główny Polskiego Towarzystwa Informatycznego Wiesław Paluszyński, Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski Zbigniew Styczeń. W późniejszej części pojawił się Stanisław Kruczek Członek zarządu samorządu Województwa Podkarpackiego.   Do Konkursu Młodego Inżyniera zgłoszono 20 projektów, a do finału wybrano 8. Konferencja skierowana była do studentów i doktorantów z całej Polski. Jej celem jest przedstawienie oraz zapoznanie się z pracami i osiągnięciami badawczymi młodych naukowców wszystkich dyscyplin naukowych z naszego kraju.

Z racji dużego poziomu prac konkursowych przyznano dwa pierwsze miejsca.

Pierwsze miejsce przyznane przez Prezesa Głównego Stowarzyszenia Elektryków Polskich Sławomira Cieślika zajął Karol Kowal przedstawiając projekt pod tytułem „Rękawica kontroler do wirtualnej rzeczywistości”-nagrodę wręczyli w imieniu Prezesa Głównego SEP, Wice Prezes zarządu głównego Stowarzyszenia Elektryków Polskich Bolesław Pałac wraz z Prezesem Oddziału Rzeszowskiego Zbigniewem Styczniem. Dodatkowo firma BorgWarner Rzeszów wręczyła nagrodę w postaci 3 miesięcznego płatnego stażu.

Pierwsze miejsce przyznane przez Prezesa Głównego Polskiego Towarzystwa Informatycznego Wiesława Paluszyńskiego zajął Hubert Ząbik i Franciszek Hadław przedstawiając projekt pod tytułem „Wykorzystanie niewiedzy i zaufania osób starszych używając metodę phishingu-praktyczne przeprowadzenie ataku”-nagrodę wręczyli w Prezes Główny Polskiego Towarzystwa Informatycznego Wiesław Paluszyński wraz z Prezesem Oddziału Podkarpackiego Andrzejem Paszkiewiczem.

Drugie miejsce w konkursie zajął Hubert Hara przedstawiając projekt pod tytułem ”Interaktywna piramida holograficzna: połączenie rzeczywistości fizycznej z wirtualną”. Dodatkowo firma BorgWarner Rzeszów wręczyła nagrodę w postaci 6 miesięcznego płatnego stażu.

Trzecie miejsce w konkursie zajął Mateusz Partyka, Gabriela Nowak, Paweł Sołtys, Maciej Wojturski przedstawiając projekt pod tytułem „Aplikacja Better Word”

Wyróżnienie otrzymała Faustyna Misiura przedstawiając swoją pracę pod tytułem „Pojazdy autonomicznie sterowane”

Z racji, że hasłem przewodnim tegorocznej Konferencji jest „Inżynieria w sporcie i e-sporcie”, organizatorzy zdecydowali się na zorganizowanie turnieju e – sportowego w dwóch grach tj. Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends, które są znane na całym świecie.

W dniu 31 maja 2023 o godz. 10:00 odbył się finał turnieju e-sportowego w grę Counter Strike: Global Offensive na terenie budynku Esport Arena. W między czasie trwały mini konkursy oraz inne atrakcje dla studentów i uczniów, którzy przyszli na wydarzenie.

W dniu 1 czerwca o godz. 14:00 odbył się finał gry League of Legends w Galerii Rzeszów.

Organizatorzy ww. wydarzenia to Koło Naukowe Mechatron, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Polskie Towarzystwo Informatyczne, współorganizatorzy ESport Arena Rzeszów, TEB Edukacja Oddział w Rzeszowie.

Więcej zdjęć znajdziecie Państwo tutaj

Tekst: Piotr Prach, Zdjęcia: Ewelina Pociask