W dniach od 4 do  5 lipca 2023 przebywał w Rzeszowie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej  Związku Naukowo-Technicznego Energetyków i Elektrotechników Ukrainy Eugeniusz Barannyk.

W dniu 5 lipca odbyło się spotkanie kolegi Barannyka z przedstawicielami Zarządu Oddziału Rzeszowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.  W spotkaniu uczestniczyli Robert Ziemba członek zarządu i prezes koła pracowników naukowych Politechniki Rzeszowskiej, Bolesław Pałac Wiceprezes Zarządu Głównego SEP oraz Zbigniew Styczeń prezes Rzeszowskiego Oddziału SEP.

Na spotkaniu kolega Eugeniusz Barannyk opowiedział o sytuacji w energetyce ukraińskiej w tym ciężkim wojennym okresie, oraz o zmianach jaki zaszły w Związku Naukowo-Technicznym Energetyków i Elektrotechników Ukrainy po ostatnich wyborach.

Eugeniusz Barannyk który pełni funkcję Przewodniczącego podkreślił dalszą chęć współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. W czasie rozmów wiele uwagi poświęcono tematowi jak wykorzystać doświadczenia energetyki polskiej przy odbudowie i rozwoju energetyki ukraińskiej po zakończeniu działań wojennych.

Poruszono również tematy współpracy i wzajemnej pomocy organizacyjnej, technicznej i konferencyjnej obu organizacji.

W czasie spotkania znaleźliśmy chwilę czasu aby odbyć krótki spacer po rzeszowskim rynku.

Eugeniusz Barannyk przekazał również informację, że może jeszcze w tym roku z wizytą do Rzeszowa przyjedzie nowy Prezes Związku Naukowo – Technicznego Energetyków i Elektrotechników Ukrainy.

Mamy nadzieję, że to krótkie spotkanie zaowocuje w przyszłości nawiązaniem szerszej współpracy pomiędzy SEP a NTSU.

Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Styczeń, Eugeniusz Barannyk, Robert Ziemba, Bolesław Pałac

Tekst Z. Styczeń, zdjęcia B. Pałac