Blisko 60 członków Oddziału Rzeszowskiego SEP spotkało się w sobotnie przed południe – 20 kwietnia – w leśniczówce „Rogacz”, aby wspólnie przywitać wiosnę, pośpiewać, potańczyć i pogawędzić.

Choć pogoda zapowiadała się dość niesprzyjająca biesiadowaniu to jednak zaświecił nam słońce i grupa śmiałków zaczęła imprezę od przemarszawania leśnymi ścieżkami (ok. 8 kilometrów) Rezerwatu Przyrody „Wielki las”. Po około dwugodzinnej wycieczce głodni wrócili do leśniczówki, gdzie bawiła się już spora cześć koleżanek i kolegów. W oczekiwaniu na koncert chętni grali w siatkówkę, grillowali i dyskutowali.

O podniebienia naszych członków zadbała Pani Wiesia z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich, która przygotowała m.in. przepyszny bigos, proziaki, ciasta, smalec oraz marynowane rydze. Na spragnionych czekała ogromna butla z rzemieślniczym piwem, które uwarzyli nam studenci Koła Naukowego UwaRzone z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Niewątpliwą atrakcją spotkania był koncert zespołu De Dziaders, którego jednym z członków jest nasz kolega Roman Kliś. Chłopaki dali wspaniały koncert grając przeboje z każdej epoki. Zabawa zakończyła się tuz przed północą i na prośbę uczestników już planujemy kolejne.

Tekst oraz zdjęcia: K.Micał