Integracja w kołach


Wycieczka techniczna Koła SEP przy Elektromontażu Rzeszów

 

W dniu 23 czerwca 2017 r. członkowie koła SEP-u przy Elektromontażu S.A. Rzeszów, udali się na wycieczkę techniczna do Huty Szkła w Krośnie. Tam zwiedzali Centrum Dziedzictwa Szkła.

G2A ARENA z widok góry.

Następnie przejechali do Jasionki i zwiedzali najnowocześniejszy obiekt wystawowy na Podkarpaciu G2A ARENA. Instalację w tym obiekcie silnoprądową jak i niskie prądy wykonywał Elektromontaż Rzeszów. Po obiekcie oprowadzali nas gospodarze, prezentując wszystkie instalacje elektryczne i podawali możliwości wystawiennicze, konferencyjne tego obiektu, które prezentujemy poniżej:

  • 6 700 osób to całkowita pojemność obiektu,

  • ponad 16 000 m2 powierzchni wystawowej,

  • 872 osoby – pojemność sali konferencyjnej,

  • 10 sal konferencyjnych,

  • strefa gastronomiczna dla 280 osób.

 

W wszystkich obiektach jest imponujące nagłośnienie i programowalne oświetlenie, oraz bardzo duże projektory multimedialne. W salach konferencyjnych jest system transmisji bezprzewodowej.

Po zwiedzaniu obiektu G2A ARENA udaliśmy się na obiad do Hotelu FENIX. Po obiedzie odbyły się prezentacje techniczne firm: BKT Elektronik, oraz DTS System. Z tymi Firmami Elektromontaż współpracował przy wykonywaniu instalacji elektrycznych na tym G2A ARENA. Po prezentacjach odbyła się dyskusja a następnie spotkanie integracyjne.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych w czasie zwiedzania G2A ARENA w Jasionce.

Opracował: J. Jaworski

 

Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Sandomierza

 

W dniach 10 -11.09.2016 odbyła się wycieczka integracyjna członków Koła przy Zarządzie SEP w Rzeszowie do Kazimierza Dolnego i Sandomierza.

W sobotę 10 września o godz.6-tej rano uczestnicy wycieczki spotkali się na parkingu przy ul. Podpromie ,by wyruszyć autokarem na wycieczkę zorganizowaną przez oddział rzeszowski PTTK na zlecenie Zarządu Koła SEP przy Oddziale SEP w Rzeszowie. W wyjeździe uczestniczyły 22 osoby w tym kilku przedstawicieli innych,zaprzyjaźnionych kół .Przez całą podróż towarzyszył nam Przewodnik,który oprowadzał nas po odwiedzanych miejscach i czuwał nad realizacją programu.

Pierwszym przystankiem był Nałęczów,gdzie przy słonecznej pogodzie i iście letnich temperaturach odbyliśmy spacer po pięknym parku zdrojowym. Nie mogło zabraknąć degustacji wód w pijalni zdrojowej i spróbowania czekolady w pijalni czekolady.

Następnym punktem programu było muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolasie.

Z Czarnolasu udaliśmy się do Puław. W Puławach przeszliśmy się po parku i podziwialiśmy budowle z czasów, gdy Puławami władali Czartoryscy- Pałac Czartoryskich, Domek Gotycki i Świątynia Sybilli.

Po Puławach przyszedł czas na Kazimierz. Tam czekał na nas obiad i urocze zakątki miasta. Atrakcją po zdobyciu Góry Zamkowej i Góry Trzech Krzyży był rejs statkiem po Wiśle, a wieczorem mogliśmy spotkać się na tarasie hotelowym , wspólnie porozmawiać, pożartować i coraz lepiej się poznać.

Następnego dnia od rana kontynuowaliśmy zwiedzanie zabytkowych kościołów, kamienic i rynku. Nie mogło obejść się bez zakupu tradycyjnych kogutów z ciasta.

Trzeba było jednak opuścić to piękne miasto nad Wisłą i wyruszyć do Sandomierza. Zwiedzanie zaczęliśmy od wejścia na Wieżę Opatowską skąd roztacza się panorama na całe miasto i okolicę. Spacer po zabytkach zakończyliśmy przejściem lessowym wąwozem. Zmęczeni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Rzeszowa.

Pozostały nam miłe wspomnienia wspólnie spędzonych dni i zdjęcia.

Piękne zdjecia z tej wycieczki można oglądnąć na stronie:

https://drive.google.com/open?id=0Bx5RErocHKPXd2VMYlU0OUg5cDg

Wspomnieniami podzieliła się

Barbara Jachowicz

 

Spotkanie członków Koła przy Oddziale SEP

 

W dniu 31 maja 2016 roku Koło SEP przy Zarządzie Oddziału zorganizowało zwiedzanie Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym, w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie przy ul. Targowej 1.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14.00. Dojazd samochodami prywatnymi.

Uczestnicy spotkania:

1. Jerzy Ochab.

2. Józef Płonka

3. Jaworski Julian.

4. Jachowicz Barbara.

5. Bartoszek Cecylia.

6. Adam Zajdel.

7. Włodyka Janusz.

8. Dorota Miśkiewicz.

9. Henryk Piasecki.

10. Sipowicz Mieczysław.

Po zwiedzaniu uczestnicy spotkali się aby przedyskutować otrzymane informacje.

Ponadto Prezes Koła przygotowała krótką informację o profesorze Władysławie Latku związku z tym, że jest patronem roku 2016 i wszystkie uroczystości w bieżącym roku o tym wspominają. Podano też informację o najbliższym Dniu Elektryka oraz planowanym wyjeździe do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego w drugim tygodniu września br.

 

Tekst: C. Bartoszek

 

W dniu 2 lutego 2016 r. członkowie Koła SEP przy Zarządzie, zapoznawało się z pracą działu Zarządu Transportu Miejskiego, który zajmuje się zarządzaniem ruchem autobusów MPK w naszym mieście.

Pani Dyrektor Anna Kowalska poinformowała nas o pracy ZTM w Rzeszowie, które polega na organizowanie i zarządzanie publicznym transportem zbiorowy. Przedstawiła również zamierzenia dalszych przedsięwzięć mających na celu poprawę funkcjonowania transportu w naszym mieście. Poinformował również, że bilety papierowe będą jeszcze 3 miesiące, bedą zastąpione biletami elektronicznymi i będziemy w przyszłości płacić za ilość przejechanych przystanków (odległość).

Następnie przedstawiono nam makietę, działająca online na której widać gdzie są dane autobusy w mieście, czy jadą zgodnie z rozkładem jazdy, jakie mają opóźnienia, czy nie jadą za szybko, z jaką w tej chwili jadą prędkością. Operator może oglądać co się dzieje w autobusie (jest tam 4 do 6 kamer), obraz jest nagrywany i przechowywany prze 1 miesiąc. Zapoznano nas również co oznaczają zapisy, oznaczenia na wyświetlanych tablicach informacyjnych na przystankach. Szkoda tylko, że nie wszyscy korzystający z usług MPK nie wiedzą.

Po tych informacjach zadawaliśmy szczegółowe pytania na które otrzymywaliśmy fachowe odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy tego wyjazdu byli bardzo zadowoleni, ponieważ dowiedzieliśmy się bardzo dużo o tym co jest i będzie nowego w transporcie miejskim, z którego sami często korzystamy.

Dalsza część spotkania odbyła się w budynku NOT-u przy ul. Kopernika 1, gdzie po ciepłym posiłku, przy kawie z ciasteczkiem kol. Adam Zajdel przedstawił analizę w sprawie pozyskiwania ciepła z gruntu do ogrzewania budynków mieszkalnych. Jest to jeden ze sposobów pozyskiwania energii z OZE. Po tej prelekcji odbyła się dyskusja. Jest to metoda znana, ale dość droga i finansowy czasookres zwrotu tej inwestycji jest bardzo długi. Następnie dyskutowaliśmy nad innymi sposobami pozyskiwania energii z OZE i o tym, że przepisy prawne nie są jeszcze opracowane, termin ich wprowadzenia został przesunięty. Po tych dyskusjach kol. Cecylia Bartoszek podziękował uczestnikom za przybycie i zakończyła spotkanie.

Opr. J. Jaworski

 

W 2015 roku koło przy ZO SEP zorganizowało wycieczke techniczna do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Zwiedzalismy zakład, jak również próbowaliśmy sami wykonywać wyroby ze szkła.

Poniżej kilka zdjęć z tej ciekawej wycieczki.

Zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkla w Krośnie

Dmuchania baniek  przez uczestników wycieczki.

Kol. Zenobia i Adam "spaceruja po linie".

Opr. J. Jaworski

 

 

 Wszelkie Prawa Zastrzeżone ©2017 SEP
Copyright ©2017 SEP Rzeszów